Tenis në kushtet e dimrit

Tenis

Tenis në kushtet e dimrit

Nga: K.G. Më: 27 shtator 2020 Në ora: 11:42
Tenis në kushtet e dimrit

Ndeshja e raundit të parë të Roland Garros midis Danka Koviniç dhe Viktorija Azarenka u ndërpre pas dhjetë minutash lojë.

Temperaturat janë të ulëta sikur të jetë dimër në Paris - tetë gradë, është duke rënë shi dhe ka një erë të fortë. 

Azarenka ka veshur një xhaketë dimri në pushimin e parë dhe kërkoi nga gjyqtarët që të përfundonin duelin. ..

Bjellorusja udhëhiqte 2:1 në setin e parë.

Ky padyshim që do të jetë një turne shumë i komplikuar, për shkak të kushteve të motit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat