Nadal në finale

Tenis

Nadal në finale

Më: 9 tetor 2020 Në ora: 18:56
Nadal në finale

Rafael Nadal ka siguruar finalen e French Open.

Një nga turnetë më prestigjioz në botën e tenisit, French Open, ka mësuar finalistin e parë të këtij edicioni.

Reketi spanjoll, Rafael Nadal ka kaluar në finale, ku tashmë pret për fituesin e çiftit Novak Gjokoviq – Stefanos Tsitsipas.

Nadal fitoi ndaj Diego Shwartzman me rezultatin 0:3 në sete (3:6, 3:6 dhe 6:7(0:7), transmeton lajmi.

Spanjolli ishte kockë e fortë për t’u përballuar nga Schwartzman. Mbetet të shihet kush do ta kontestojë ish numrin 1 në finalen e French Open.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat