Media australiane me karikaturën e Gjokoviqit, tërboi Serbinë!

Tenis

Media australiane me karikaturën e Gjokoviqit, tërboi Serbinë!

Nga: Kemajl Goca Më: 14 janar 2022 Në ora: 16:33
Media australiane me karikaturën e Gjokoviqit, tërboi Serbinë!

AGE, një portal i njohur australian, publikoi një karikaturë të Novak Gjokoviqit që tërboi Serbinë. 

Pasi Ministri i Emigracionit Alex Hawke i refuzoi vizën Novak Gjokoviqit, Matt Golding e ka karikaturuar këtë çështje.

Ai vizatoi Gjokoviqin dhe Hawke duke u djegur në një kosh. Ministri ia refuzon vizën tenistit.

Image

Matt Golding me karikaturë

Kontejneri në të cilin ndodhet dyshja është shënuar me logon e parafrazuar të Australian Open. "A" e tij përbëhet nga dy shiringa dhe "O" si simbol i koronavirusit. 

Mediat serbe dhe publiku janë të tmerruar nga ky portretizimi i tenisti të tyre, shkruan portali kroat "Index.hr".

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat