Muguruza, mbretëresha e Wimbledonit - Bota Sot
Muguruza, mbretëresha e Wimbledonit

Tenis

E diel, 21 tetor 2018

Muguruza, mbretëresha e Wimbledonit

Më: 15 korrik 2017 Në ora: 16:45
Garbine Muguruza

Garbine Muguruza e ka fituar Wimbledonin në konkurrencën e femrave pasi e mposhti në finale tenisten, Venus Williams, 7:5 dhe 6:0.

Mbretëresha e turneut më të famshëm për sportin e tenisit, Wimbledon, është tenistja, Garbine Muguruza.

Ajo e mposhti me shumë lehtësi në finale tenisten, Venus Williams - 7:5 dhe 6:0, për ta fituar për herë të parë në karrierë këtë trofe të rëndësishëm.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test