Tenis - Andy Murray kryeson klasifikimin - Bota Sot
Tenis - Andy Murray kryeson klasifikimin

Tenis

Tenis - Andy Murray kryeson klasifikimin

Më: 8 gusht 2017 Në ora: 08:47
Andy Murray

Amerikani Sam Querrey, falë fitores së tij të dielën në turneun në Los Cabos (Meksikë), ka hyrë në Top 20 të klasifikimit ATP, publikuar të hënën dhe që dominohet si gjithnjë nga britaniku Andy Murray.

Fitues i turneut të 10-të në karrierën e tij, Querrey ka fituar 4 pozicione (20).

Klasifikimi ATP i 7 gushtit është:

1. Andy Murray (BRI) 7750 pike

2. Rafael Nadal (SPA) 7465

3. Roger Federer (ZVI) 6545

4. Stan Wawrinka (ZVI) 5780

5. Novak Djokovic (SER) 5325

6. Marin Cilic (KRO) 5155

7. Dominic Thiem (AUT) 4065

8. Alexander Zverev (GJER) 3560

9. Kei Nishikori (JAP) 3320

10. Milos Raonic (KAN) 3220

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test