Nadal kalon në çerekfinale të Cincinnati Open - Bota Sot
Nadal kalon në çerekfinale të Cincinnati Open

Tenis

E shtunë, 20 tetor 2018

Nadal kalon në çerekfinale të Cincinnati Open

Më: 19 gusht 2017 Në ora: 09:40
Rafael Nadal

Rafael Nadal ka korrur fitoren e radhës.

Ai ka mposhtur bashkëmobmesin, Alber Ramos, për të kaluar në çerekfinale të Vincinnati Open, shkruan BBC.

Të dy tenistët kishin të veshur edhe nga një shirit të zi në fanellat e tyre në kujtim të viktimave nga sulmi në Barcelonë dhe Cambirls të enjten.

Nadal fitoi duelin me rezultatin 7-6(7-1) dhe 6:2, për tu ndeshur në çerekfianle me australianin, Nick Kyrgrios.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test