Caroline Garcia fiton në Wuhan titullin më të rëndësishëm në karrierë - Bota Sot
Caroline Garcia fiton në Wuhan titullin më të rëndësishëm në karrierë

Tenis

E martë, 16 tetor 2018

Caroline Garcia fiton në Wuhan titullin më të rëndësishëm në karrierë

Më: 1 tetor 2017 Në ora: 09:14
Caroline Garcia

Francezja Caroline Garcia, e 20-ta në klasifikimin botëror WTA, ka fituar titullin e saj më të rëndësishëm në karrierën e saj te re në Wuhan (Kine), duke mundur në finale australianen Ashleigh Barty (e 37-ta) me rezultatin 6-7 (3/7), 7-6 (7/4), 6-2.

Ajo fiton kështu trofeun e saj të parë pas me shumë se një viti: ky është i katërti në cirkuit pas Bogota (2014), Strasbourg e Majorque (2016).

Lionezja, e cila feston 24 vjetorin e saj me 16 tetor, nuk kishte fituar me parë një turne të kësaj kategorisë, më i rëndësishmi pas “Premier Mandatory” (Indian Ëells, Miami, Madrid, Pékin) dhe i katërti në Grand Chelem.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test