Sharapova fituese e turneut në Kinë - Bota Sot
Sharapova fituese e turneut në Kinë

Tenis

Sharapova fituese e turneut në Kinë

Më: 15 tetor 2017 Në ora: 14:50
Maria Sharapova

Tenistja ruse Maria Sharapova, bëhet kampione e turneut të tenisit Tianjin Open, pasi mundi bjellorusen Aryna Sabalenka me rezultatin 2-0, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sharapova, në finalen e turneut të zhvilluar në qytetin Tianjin të Kinës, ka fituar 2-0 setet me rezultatet 7-5 dhe 7-6 të përballjes e cila ka zgjatur 2 orë e 5 minuta me Sabalenka, që në klasifikimin botëror ndodhet në renditjen 102‘të.

Tenistja 30 vjeçare Sharapova e cila në klasifikimin botëror ndodhet në vendin e 86-të, në këtë mënyrë ajo ka përjetuar të qenurit kampione për herë të parë në një turne pas dënimit me 15 muaj për doping.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test