Melos Nallbani dhe Aja Broqi triumfuan ne turneun Prizreni Open U12 - Bota Sot
Melos Nallbani dhe Aja Broqi triumfuan ne turneun Prizreni Open U12

Tenis

Melos Nallbani dhe Aja Broqi triumfuan ne turneun Prizreni Open U12

Më: 23 tetor 2017 Në ora: 16:23
Melos Nallbani dhe Aja Broqi triumfuan ne turneun Prizreni Open U12

KT Prizreni organizoi turneun U-12 për djem dhe vajza. Turneu u zhvillua ne një frymë të vertëtë sportive dhe miqësore. Pati takime interesante dhe të bukura për sy. Dy gjysmëfinale interesante u zhvilluan te djemt sidomos takimi Melos Nallbani (Pejë) - Arbin Koro(Prizren) ku pas një loje interesante fitoi përvoja e Melosit 6:4,6:3. Ne takimin tjeter Drinor Shamolli (Prishtinë) mposhti Jon Jakupin (Rilindja) 6:1,6:4. Ne finale Melosi mposhti Drinorin 6:1,6:4. 
Te vajzat ne finale ashtu i pritej u plasuan Aja Broqi (Pejë) dhe Forta Morina(Rilindja). 
Ne gjysmëfinale Aja mposhti Rrona Goranin (Sporek) 6:2,6:4 ndersa Forta ishte më e mirë se Rita Miftari 6:1,6:0. Finalja ishte e barabartë, tejet interesante, me kthesa në rezultat dhe ne fund triumfoi Aja 7:6,7:5.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test