ATP Basel, Federer dhe Del Potro shkojnë në finale - Bota Sot
ATP Basel, Federer dhe Del Potro shkojnë në finale

Tenis

ATP Basel, Federer dhe Del Potro shkojnë në finale

Më: 29 tetor 2017 Në ora: 00:10
Roxher Federer

Roxher Federer dhe Juan Del Potro do të jenë dy finalistët e turneut zviceran të tenisit. Numri 2 i botës, do të tentojë të fitojë turneun që organizohet në ‘shtëpinë’ e tij, pikërisht ndaj argjentinasit, që mban numrin 19, në renditjen botërore të Tenisit.

Federer eliminoi në gjysmëfinale belgun Goffin me rezultatin 2-0, ndërsa argjentinasi Del Potro eliminoi me të njëjtin rezultat kroatin Cilic. Finalja mes Federer dhe Goffin do të zhvillohet nesër dhe do të transmetohet në Supersport, ashtu si i gjithë turneu zviceran i tenisit, ATP Bazel.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test