Federer nuk toleron asgjë, fiton pa probleme edhe ndaj Cilic - Bota Sot
Federer nuk toleron asgjë, fiton pa probleme edhe ndaj Cilic

Tenis

E mërkurë, 14 nëntor 2018

Federer nuk toleron asgjë, fiton pa probleme edhe ndaj Cilic

Më: 17 nëntor 2017 Në ora: 01:16
Roger Federer

3 ndeshje dhe 3 fitore për Roger Federer në grupin B të Atp World Tour Finals, turneut të 8-të tenistëve më të mirë të Botës, që po zhvillohet aktualisht në Londër dhe po transmetohet direkt në Supersport.

Edhe pse i kualifikuar, Roger Federer nuk toleroi aspak as në ndeshjen e fundit në grup duke mposhtur 2-1 me sete kroatin Marin Cilic i cili ishte eliminuar që përpara kësaj sfide. Veterani zviceran po kalon një formë të jashtëzakonshme dhe me tërheqjen e Nadal është favoriti i madh për të triumfuar në turneun e 8-të më të mirëve të Botës.

Në gjysmëfinale Federer me shumë gjasa do të ketë përballë fituesin e çiftit Dominic Thiem-David Goffin.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test