Optimistë - Bota Sot
Optimistë

Tenis

E diel, 21 tetor 2018

Optimistë

Më: 13 dhjetor 2017 Në ora: 16:26
Roger Federer,

Roger Federer, ashtu si zakonisht, ka zgjedhur Dubain se vendin ku po përgatit edicionin e tij të 21-të si tenist profesionist. Prej 10 ditësh ai ndodhet në shkretëtirë, ku po stërvitet së bashku me 17-vjeçarin kanadez Felix-Auger Aliassime, teksa përgatit debutimin në turneun e Hopman Cup, që nis më 30 dhjetor. Zvicerani është i vetëdijshëm se do ta ketë të vështirë të përsëritë vitin tjetër të njëjtat rezultate që arriti këtë vit, ku fitoi 7 turne, përfshirë edhe dy grand sleme. “E di që sezoni i ri nuk ka për të qenë kaq i bukur, nuk besoj se do të përjetoj sërish emocionet e 2017-ës. Ky ndoshta ka qenë viti im i preferuar. Megjithatë, gjithnjë kam befasuar veten dhe fansat e mi në këto vite, ndaj shpresoj që kjo gjë të ndodhë sërish”, tha Federer.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test