Australian Open, Nadal kalon me lehtësi turin e parë - Bota Sot
Australian Open, Nadal kalon me lehtësi turin e parë

Tenis

Australian Open, Nadal kalon me lehtësi turin e parë

Më: 15 janar 2018 Në ora: 11:46
Rafael Nadal

Ka nisur Grand Slam-i i parë i vitit në tenis dhe në raundin e parë të Australian Open spanjolli Rafael Nadal nuk ka hasur vështirësi për të kaluar më tej.

Edhe pse kishte 63 ditë pa luajtur një ndeshje zyrtare, numri 1 i renditjes botërore kaloi me lehtësi 37-vjeçarin Victor Estrella Burgos.

6-1, 6-1 dhe 6-1 ishte rezultati i takimit që zgjati 1 orë e 35 minuta.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test