Një rikthim i shumëpritur për një nga tenistët më të mirë - Bota Sot
Një rikthim i shumëpritur për një nga tenistët më të mirë

Tenis

E diel, 18 nëntor 2018

Një rikthim i shumëpritur për një nga tenistët më të mirë

Më: 7 shkurt 2018 Në ora: 11:05
Stanislas Wawrinka

Tenisti zviceran Stanislas Wawrinka do të luajë për herë të parë në karrierë në turneun e Sofjes, ku do të rikthehet në fushë dy javë pas Australian Open. Një rikthim i shumëpritur për një nga tenistët më të mirë të viteve të fundit, që shpreson të rikthehet në nivelet e dikurshme. “U riktheva në vendlindje pas Australisë dhe kam punuar mirë, si në aspektin fizik, duke rikuperuar nga dëmtimi në gju, ashtu edhe në fushën e lojës, duke praktikuar tenis. Ndihem shumë më mirë dhe mendoj se rikthimi në fushë në turneun e Sofies është një mundësi e mirë për të nisur gradualisht nga e para”, tha Wawrinka.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test