Federer më i miri i vitit, mposht Ronaldon dhe Barcelonën - Bota Sot
Federer më i miri i vitit, mposht Ronaldon dhe Barcelonën

Tenis

Federer më i miri i vitit, mposht Ronaldon dhe Barcelonën

Më: 27 shkurt 2018 Në ora: 21:40
Roger Federer

Tenisti Roger Federer ka qenë fituesi më i madh në Laureus World Sports Awards, duke u shpallur sportisti dhe rikthimi më i mirë i vitit

Roger Federer ka mposhtur yllin e Real Madridit, Cristiano Ronaldo në garë për sportistin më të mirë të vitit 2018 në Laureus World Sports Awards.

Ky nuk ka qenë trofeu i vetëm për zviceranin, i cili ka fituar po ashtu çmimin për rikthimin më të madh të vitit.

Në garë për këtë çmim mposhti skuadrën katalonase Barcelona, PSG, Valentino Rossi, Chapecoense, Sally Pearson dhe Justin Gatlin.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test