Wozniacki eliminohet nga turneu i Majemit: Më kanë kërcënuar me jetë - Bota Sot
Wozniacki eliminohet nga turneu i Majemit: Më kanë kërcënuar me jetë

Tenis

E martë, 23 tetor 2018

Wozniacki eliminohet nga turneu i Majemit: Më kanë kërcënuar me jetë

Më: 24 mars 2018 Në ora: 21:58
Caroline Wozniacki

Tenistja daneze Caroline Wozniacki, numri 2 në botë për femra, është eliminuar sot nga raundi i tretë i turneut Masters të Majemit, pasi u mund 2-1 me përmbysje nga Monica Puig e Portorikos (0-6, 6-4, 6-4). Një rezultat surprizë, pasi danezja pat fituar me lehtësi setin e parë, por më tej erdhi përmbysja e Puig, fituese e medaljes së artë në “Rio 2016”.

Por pas ndeshjes ka ardhur denoncimi shokues i Wozniacki, që tha se gjatë ndeshjes ka marrë fyerje dhe kërcënime nga ana e publikut. “Personat në tribunë kanë fyer familjen time dhe kanë kërcënuar me vdekje babanë tim. Më kanë thënë gjatë ndeshjes gjëra që nuk mund t’i përsëris tani”, gjë të cilën danezja e ka konfirmuar edhe përmes një postimi në rrjetet sociale.

“Nipave 10-vjeçare të të fejuarit tim u është thënë që të mos flasin dhe brohorasin gjatë ndeshjes, të qëndrojnë ulur në vendet e tyre. Ndërkohë që, asnjë nga stafi dhe siguria e turneut nuk ka ndërhyrë. Nuk mund të anashkalosh një gjë të tillë, është e rëndë”, tha Wozniacki, që disa herë gjatë ndeshjes është ankuar te gjyqtari për zhurmat që vinin nga publiku.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test