Nadal: Është një turne që e dashuroj - Bota Sot
Nadal: Është një turne që e dashuroj

Tenis

Nadal: Është një turne që e dashuroj

Më: 16 prill 2018 Në ora: 12:56
Nadal

Rafael Nadal duket se është gati për të debutuar nesër në turneun Masters të Mobtekarlos, ku është kampion në fuqi, turne ku ka triumfuar plot 10 herë në karrierën e tij. Ky është turneu që çel sfidat në fushat me dhè, sipërfaqja e preferuar e tenistit spanjoll, numri 1 në botë, që duhet të fitojë për të ruajtur edhe kreun e renditjes botërore.

“Ndihem mirë fizikisht, jam stërvitur rregullisht dhe shpresoj që të bëj një paraqitje të mirë në Montekarlo. Është një turne që e dashuroj, një sipërfaqe ku ndihem mirë dhe objektivi është të shkoj sa më larg, duke qenë se është turneu i parë që luaj pas kaq muajsh”, tha Nadal. “Jam stërvitur me intensitet dhe kam zhvilluar lojëra të mira dhe do të shfrytëzoj edhe këto dy ditë pushim deri në sfidën e parë. Nuk kam luajtur shumë për të kuptuar nëse jam në 100% të formës, por kam një ndjesi të mirë. Kam luajtur disa sete të plota, por ky është turneu i parë në fushat me dhe dhe gjithnjë ka surpriza. Nëse jam i përqendruar mund të bëj një paraqitje të mirë dhe shpresoj të shkoj deri në finale”, deklaroi Nadal.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test