Banorët duan qetësi: Ndërpritet ndeshja Nadal-Djokovic - Bota Sot
Banorët duan qetësi: Ndërpritet ndeshja Nadal-Djokovic

Tenis

E martë, 23 tetor 2018

Banorët duan qetësi: Ndërpritet ndeshja Nadal-Djokovic

Më: 14 korrik 2018 Në ora: 13:02
Novak Djokovic

Ndodh vetëm në Uimbëlldon.

Ndeshja gjysmëfinale mes Novak Djokovic dhe Rafael Nadal u ndërpre të premten në mbrëmje.

 Pas rreth tre orësh ndeshje, ajo u ndërpre pa një arsye të çuditshme.

Fusha është e mbuluar me çati, nuk binte shi dhe ndriçimi ishte ideal.

Por rregullorja e kërkon që të mos luhet pas orës 23:00 pasi prishet qetësia e banorëve.

Në orën 23:02, ndeshja u ndërpre, edhe pse tenistët ishin të habitur.

Ajo vazhdon sot.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test