Djokovic mund Nadalin - Bota Sot
Djokovic mund Nadalin

Tenis

E martë, 23 tetor 2018

Djokovic mund Nadalin

Më: 14 korrik 2018 Në ora: 17:22
Novak Djokovic

Novak Djokovic mposhti Rafael Nadalin në një gjysmëfinale epike që u luajt në dy ditë dhe iu deshën 5 sete për të shpallur fituesin.

4-6, 6-3, 6-7, 6-3 dhe 8-10 rezultati i kësaj përballjeje fantastike.

Tenisti serb do të luajë tashmë në finalen e madhe të Wimbledon ndaj afrikano-jugorit Kevin Anderson, i cili kaloi në finale pasi mundi në 6 orë e 36 minuta amerikanin John Isner.

Djokovic kishte dy vite që nuk luante një finale Grand Slam-i.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test