Kush prinë të meshkujt e kush te femrat? - Bota Sot
Kush prinë të meshkujt e kush te femrat?

Tenis

Kush prinë të meshkujt e kush te femrat?

Më: 16 korrik 2018 Në ora: 16:05
Rafael Nadal

Rafael Nadal përforcon pozitat e tij në krye të renditjes së meshkujve pas përfundimit të grand slemit të Wimbledon. Diferenca mes spanjollit dhe Roger Federer, i dyti, tashmë është mbi 2000 pikë, ndërkohë që në vendin e tretë qëndron gjermani Aklexander Zverev. Asnjë ndryshim edhe te femrat, ku në krye të renditjes vijon të qëndrojnë tenistja rumune Simona Halep, që ka rreth 800 pikë epërsi ndaj danezes Caroline Wozniacki. 

Renditja – Meshkuj

1- Rafael Nadal, 9310 pikë
2- Roger Federer, 7080 pikë
3- Alexander Zverev, 5665 pikë
4- Juan Martin del Potro, 5395 pikë
5- Kevin Anderson, 4655 pikë
6- Grigor Dimitrov, 4610 pikë
7- Marin Cilic, 3905 pikë
8- John Isner, 3720 pikë
9- Dominic Thiem, 3665 pikë
10- Novak Djokovic, 3355 pikë

Renditja – Femra

1- Simona Halep, 7571 pikë
2- Caroline Wozniacki, 6740 pikë
3- Sloane Stephens, 5463 pikë
4- Angelique Kerber, 5360 pikë
5- Elina Svitolina, 5020 pikë
6- Caroline Garcia, 4730 pikë
7- Garbine Muguruza, 4620 pikë
8- Petra Kvitova, 4550 pikë
9- Karolina Pliskova, 4485 pikë
10- Julia Gorges, 3980 pikë

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...