Serena Williams nervoze me testimet për droga në sport - Bota Sot
Serena Williams nervoze me testimet për droga në sport

Tenis

E martë, 23 tetor 2018

Serena Williams nervoze me testimet për droga në sport

Më: 26 korrik 2018 Në ora: 13:34
Serena Williams

Serena Williams është e nervikosur me testimet e rastësishme për droga në sport, duke thënë se ajo testohet më shumë se të gjithë teniserët e tjerë.

Ylli i tenisit e ka quajtur një gjë të tillë diskriminim, në një shkrim menjëherë pasi kishte përfunduar testin.

“Është ajo kohë e ditës kur “rastësisht” testohemi për drogë, dhe vetëm Serena testohet. Nga të gjithë lojtarët unë jam ajo që testohet më së shumti. Diskriminim? Mendoj se po. Të paktën do të mbajë sportin e pastër”

Serena ka fituar 23 Kampionate Grand Slam gjatë karrierës së saj, dhe nuk është e pazakontë që lojtarët më të mirë të testohen më shumë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test