Cincinnati Masters: Bertens fiton përballë Halep që ta fitojë titullin - Bota Sot
Cincinnati Masters: Bertens fiton përballë Halep që ta fitojë titullin

Tenis

E mërkurë, 14 nëntor 2018

Cincinnati Masters: Bertens fiton përballë Halep që ta fitojë titullin

Më: 19 gusht 2018 Në ora: 23:54
Kiki Bertens

Kiki Bertens është shpallur kampione pasi e mposhti tenisten numër një në botë, Simona Halep për ta fituar Cincinnati Masters.

26-vjeçarja triumfoi ndaj Halep me rezultat, 2-6 7-6 (8-6) 6-2 në një sfidë që zgjati dy orë dhe 5 minuta.

Halep tani ka dështuar në tri finale në Cincinnati duke u mposhtur më parë në vitin 2015 dhe në vitin 2017.

”Nuk mund të gjej fjalë për këtë moment”, tha Bertens, e cila u bë holandezja e parë që fiton në një kompeticion të WTA/ATP që nga viti 2006.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test