Roger Federer i përjetshëm, thyen rekordin e Rafael Nadal - Bota Sot
Roger Federer i përjetshëm, thyen rekordin e Rafael Nadal

Tenis

Roger Federer i përjetshëm, thyen rekordin e Rafael Nadal

Më: 5 nëntor 2018 Në ora: 19:49
Roger Federer

Roger Federer gjatë turneut Masters të Parisit ka vendosur një tjetër rekord në karrierën e tij. Tenisti zviceran, që u eliminua në gjysmëfinale, ka arritur deri më tani 364 fitore në ndeshjet e zhvilluara në turnetë Masters, dy më shumë se Nadal, që nuk mori pjesë në Paris.

Në turnetë Masters, tenisti zviceran ka luajtur në total 441 ndeshje, duke fituar 364 dhe humbur 77 prej tyre. Ndërsa Nadal ndodhet në vendin e dytë me 362 fitore e 103 humbje. Në vendin e tretë klasifikohet Novak Djokovic me 332 fitore e 72 humbje në turnetë Masters.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...