Kthehen reshjet e borës në Kodrën e Diellit - Bota Sot
Kthehen reshjet e borës në Kodrën e Diellit

Tetova

Kthehen reshjet e borës në Kodrën e Diellit

Më: 11 shkurt 2019 Në ora: 19:17
Kodra e Diellit

Reshje të borës me intensitet të ulët ka në Kodrën e Diellit, por për momentin nuk ka pengesa për zhvillimin e komunikacionit.

Nga Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë njoftojnë se komunikacioni në rrugët e vendit por zhvillohet në rrugë me lagështi.

Intensitet i komunikacionit nëpër rrugët jashtë qyteteve është i ulët. Në vendkalimet kufitare nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga vendi.

Nga LAMM rekomandojnë që të kihet kujdes me shpejtësinë e veturave, veçanërisht nëpër luginat e vendit ku ka mjegulla dhe rrëshqitje të dheut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...