Kryetarët e Bashkive Shqiptare mblidhen për herë të tretë në Tetovë - Bota Sot
Kryetarët e Bashkive Shqiptare mblidhen për herë të tretë në Tetovë

Tetova

Kryetarët e Bashkive Shqiptare mblidhen për herë të tretë në Tetovë

Më: 12 prill 2019 Në ora: 21:23
Kryetarët e Bashkive Shqiptare

Nikoqire e takimit të 3-të të Kryetarëve të Unionit të Bashkive Shqiptare në Rajon këtë herë është Tetova.

Kryetarët e komunave Tiranë, Prishtinë, Tetovë, Vlorë, Prizren, Ulqin, Preshevë dhe Gostivarë sapo kanë nëshkruar Statutin e organizatës ”Unioni i Bashkive Shqiptare”.

Ky union ka selinë në Tiranë.

”Urime dhe na priftë e mbara! #Bashkë mund të bëjmë gjëra të mira!”, thuhet në njoftimin e lëshuar nga Komuna e Prishtinës.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...