Arrestohen 12 shtetase të huaja në një objekt hotelerik - Bota Sot
Arrestohen 12 shtetase të huaja në një objekt hotelerik

Tetova

Arrestohen 12 shtetase të huaja në një objekt hotelerik

Më: 28 korrik 2019 Në ora: 17:07
Ilustrim

Të dielën në një objekt hotelerik në afërsi të autostradës Shkup-Tetovë janë arrestuar 12 vajza, shtetase të huaja, njoftojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme (MPB).

“Më 28 korrik 2019, në orën 02:30, gjatë kontrollit në një objekt hotelerik që ndodhej në afërsi të autostradës Tetovë-Shkup, policia e Tetovës ka arrestuar 12 vajza të moshës 20 deri 40 vjeçare nga Serbia, Shqipëria dhe Bullgaria. Personat do të transferohen në Departamentin për Migracion Ndërkufitar në Tetovë, për procedurë të mëtejshme”, thonë nga MPB.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...