Policia e Tetovës prangos kolegun polic për drogë - Bota Sot
Policia e Tetovës prangos kolegun polic për drogë

Tetova

Policia e Tetovës prangos kolegun polic për drogë

Më: 2 gusht 2019 Në ora: 08:58
Ilustrim

Në një operacion anti drogë të zhvilluar nga policia e Tetovës, sot në rrjetën e saj ka rënë edhe një koleg polic. Sipas të dhënave nga Alsat, aksioni policor kishte një qendër përdorues dhe shpërndarës të lëndëve narkotike, por gjatë këtij operacioni, një koleg i tyre ka tentuar arratisjen. Pas kapjes së tij, u vërtetua se polici posedonte lëndë narkotike.

Arrestimi dhe shoqërimi i kolegut polic u bë në pikën e pagesës rrugore në Gostivar.

Ende nuk bëhen të ditura inicialet e policit që u kap me drogë dhe as sasia e lëndës narkotike.

Mësohet gjithashtu se disa shpërndarës të tjerë janë kapur në këtë operacion i zhvilluar gjatë orëve të pasdites. Operacioni vazhdon ende në këto momente dhe është arrestuar një tjetër shpërndarës droge.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...