Për dhjetë ditë, SPB-Tetovë arreston 25 persona të përfshirë në trafik droge - Bota Sot
Për dhjetë ditë, SPB-Tetovë arreston 25 persona të përfshirë në trafik droge

Tetova

Për dhjetë ditë, SPB-Tetovë arreston 25 persona të përfshirë në trafik droge

Më: 15 gusht 2019 Në ora: 13:46
Ilustrim

Gjate 24 orëve të fundit, SPB Tetovë, në kuadër të aksionit për kapjen e përdoruesve dhe shitësve të drogës, ka arrestuar tre persona.

I pari është kapur ne Qytetin e Tetovës dhe fjala është për 31- vjeçarin L.S. nga Poroji i Tetovës tej i cili është gjetur një sasi e konsiderueshme e marihuanës, ndërsa natën e mbrëmshme, në kyçjen në fshatin Zherovjan janë arrestuar edhe dy persona te tjerë nga Gostivari, te cilët gjate lëvizjes me makinën e tyre te tipit Audi po ashtu me tabela te Gostivarit, janë ndaluar nga policia dhe gjate kontrollit, tek vozitësi i makinës Sh.B. , në xhepin e pantallonave te tij është gjetur një zip qese me përmbajtje marijuane.

Personat e arrestuar janë do rrezuar ne paraburgim dhe po punohet ne zbardhjen e rasteve.

Përndryshe, për vetëm dhjete ditë, SPB-Tetove, ka arrestuar 25 persona te përfshirë ne trafik dhe përdorim droge.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...