Detaje nga aksidenti i tmerrshëm në rrugën Tetovë-Zhelinë - Bota Sot
Detaje nga aksidenti i tmerrshëm në rrugën Tetovë-Zhelinë

Tetova

Detaje nga aksidenti i tmerrshëm në rrugën Tetovë-Zhelinë

Më: 16 janar 2020 Në ora: 21:45
Foto

Dy shoferë dhe një bashkudhëtarë janë lënduar rënë në aksidentin që ndodhi rreth orës 18:15 në rrugën e Tetovë-Zhelinë. Të tre persona janë lënduar për shkak të përplasjes në mes të një kamioni dhe një veture.

“Tek rruga për Trebosh janë përplasur një veturë ngarkuese “mercedes” me targa të Tetovës drejtuar nga H.A. (48) nga Reçica e Madhe dhe vetura “Opel Corsa” e drejtuar nga M.B. i lindur më 2001 në Saraçinë. Të dy vozitësit si dhe bashkudhëtari i veturës “Opel” i lindur më 2000 po ashtu nga Saraçina ka marrë lëndime të lehta”, deklaroi Marjan Josifoski, zëdhënës i SPB Tetovë.

Të tre personat për shkak të marrjes së lëndimeve të rënda janë transferuar në Klinikën e Shkupit.

Hetim në vendin e ngjarjes kanë bërë ekipet e SPB Tetovë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat