Tetovë: 59 shkelje të masës për mbajtjen e maskës mbrojtëse - Bota Sot
Tetovë: 59 shkelje të masës për mbajtjen e maskës mbrojtëse

Tetova

Tetovë: 59 shkelje të masës për mbajtjen e maskës mbrojtëse

Më: 20 korrik 2020 Në ora: 12:33
Tetovë

SPB Tetovë ka regjistruar 59 shkelje të masës për mbajtjen e maska mbrojtëse.

“Gjatë 24 orëve të kaluara, sipas statistikave të Sektorit për Punë të Brendshme Tetovë, për periudhën (19.07./20.07) për të mosmbajtje të maskave mbrojtëse, për 59 persona (TE-24 dhe GV- 35) janë lëshuar urdhër pagesa kundërvajtëse, sipas nenit 6 të Dekretin përkatës të qeverisë.

Gjatë kësaj periudhe, ndaj 21 personave (GV) janë përgatitur vendime të reja për izolim, nga Inspektorati Shtetëror Sanitar dhe Shëndetësor, dhe janë kryer kontrolle ndaj 880 personave (TE-590 dhe GV-290) persona me vendime të tilla dhe nuk janë konstatuar parregullsi në lidhje me respektimin e vendimeve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat