SPB Tetovë: 147 raste të mosmbajtjes së maskave mbrojtëse - Bota Sot
SPB Tetovë: 147 raste të mosmbajtjes së maskave mbrojtëse

Tetova

SPB Tetovë: 147 raste të mosmbajtjes së maskave mbrojtëse

Më: 23 korrik 2020 Në ora: 13:31
Foto ilustrim

Gjatë 24 orëve të kaluara, sipas statistikave të Sektorit për Punë të Brendshme në Tetovë për periudhën (22.07./23.07) për mos mbajtje të maskave mbrojtëse, gjithsej për 147 persona janë përgatitur urdhër pagesa kundërvajtëse.

Gjatë kësaj periudhe, për 40 persona janë përgatitur vendime të reja për izolim nga Inspektorati Shtetëror Sanitar dhe Shëndetësor.

Kurse janë kryer kontrolle ndaj 868 personave me vendime të tilla, kështu që nuk janë konstatuar parregullsi në lidhje me respektimin e vendimeve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat