SPB Tetovë: 63 raste të mosmbajtjes së maskës për mbrojtje nga COVID-19

Tetova

SPB Tetovë: 63 raste të mosmbajtjes së maskës për mbrojtje nga COVID-19

Më: 11 gusht 2020 Në ora: 13:55
Foto Ilustrim

Gjatë 24 orëve të kaluara, sipas statistikave të Sektorit për Punë të Brendshme Tetovë, për periudhën (10/11.08) për mosmbajtje të maskave mbrojtëse, gjithsej për 63 persona (TE-52 dhe GV-11) janë përgatitur urdhër pagesa kundërvajtëse, në përputhje me nenin 6 të
dekretit përkatës qeveritar.

Gjatë kësaj periudhe, për 72 persona (TE-5 dhe GV-67) janë përgatitur vendime të reja për izolim nga Inspektorati Sanitar dhe Shëndetësor Shtetëror, kurse janë kryer kontrolle ndaj 618 persona (TE-250 dhe GV-368) me vendime të tilla dhe nuk janë konstatuar parregullsi në lidhje me respektimin e vendimeve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat