Tre raste të reja me coronavirus në Tetovë

Tetova

Tre raste të reja me coronavirus në Tetovë

Më: 26 gusht 2020 Në ora: 15:19
Foto Ilustrim

Qendra për Shëndet Publik ka regjistruar tre raste të reja Covid-19 në 24 orët e kaluara në rajonin e Tetovës.

Me tre rastet e reja, numri i përgjithshëm i personave të diagnostifikuar me Covid-19 në gjashtë komunat në zonën e Tetovës arriti në gjithsej 1.200 persona, sipas të dhënave për regjistrime në Institutin e Shëndetit Publik.

“Nga një rast të ri ka në komunat e Tetovës, Bërvenicës dhe Bogovinës”, informoi mjekja Zorica Zafirovska, specialiste për epidemiologji në Qendrën për Shëndet Publik Tetovë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat