SPB Tetovë: 54 gjoba për mos-mbajtje të maskës mbrojtëse

Tetova

SPB Tetovë: 54 gjoba për mos-mbajtje të maskës mbrojtëse

Më: 17 shtator 2020 Në ora: 14:33
Foto Ilustrim

Gjatë 24 orëve të kaluara, sipas statistikave të Sektorit për Punë të Brendshme Tetovë, për periudhën (16.09./17.09.) për mos mbajtjen e maskave mbrojtëse, për gjithsej 54 persona janë lëshuar urdhër pagesa për kundërvajtje.

Gjatë kësaj periudhe, në rajonin e Tetovës dhe Gostivarit, nga Inspektorati Shtetëror Sanitar dhe Shëndetësor, janë përgatitur vendimet e reja për izolim për 21 persona.

SPB Tetovë ka kryer kontrolle ndaj 323 personave me vendime të tilla dhe nuk janë konstatuar mosrespektime të vendimeve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat