SPB-Tetovë, sanksionohen 154 shoferë për tejkalim të shpejtësisë

Tetova

SPB-Tetovë, sanksionohen 154 shoferë për tejkalim të shpejtësisë

Më: 28 shtator 2020 Në ora: 14:07
Foto Ilustrim

“Më 27.09.2020 në periudhën prej 13.00 deri në 19.00 në territorin e SPB Tetovë, është kryer aksion kontrollues i veprimit republikan për shpejtësi.

Kështu që, janë sanksionuar 154 shoferë (TE-121 dhe GV-33) të cilët e kanë tejkaluar shpejtësinë brenda dhe jashtë vendbanimeve”, thonë nga SPB Tetovë.

Sektori për Punë të Brendshme-Tetovë, do të vazhdoj edhe në ditët në vijim me kontrolle të intensifikuara të këtilla. Kështu që apelojmë qytetarët që të respektojnë rregullat e trafikut në mënyrë që të rrisin sigurinë në komunikacion.

S

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat