222 raste aktive me COVID-19 në Tetovë

Tetova

222 raste aktive me COVID-19 në Tetovë

Më: 12 tetor 2020 Në ora: 18:28
Foto Ilustrim

Ditëve të fundit numri i të infektuarëve në Maqedoninë e Veriut është rritur ndjeshëm që vjen si pasojë e mos rrespektimit të masave për parandalim të virusit COVID-19.

Në 24 orët e fundit janë bërë 778 testime dhe janë regjistruar 177 raste të reja të Covid-19 në të gjithë vendin.

Ndërkaq qyteti Tetovës po shëndrrohet sërish në vatër e COVID-19 ku në 72 orë janë regjistruar gjithsej 57 raste të reja që numri i rasteve aktive shkon në 222!

Nga Ministria e Shëndetësisë apelohet deri tek qytetarët që të respektohen masat e duhura për parandalim e COVID-19: Mbajtja e Maskës, Distanca si dhe Higjiena personale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat