Tetovari do të vuajë dënim me burg për veprën penale “mospagesë të dënimit me para”

Tetova

Tetovari do të vuajë dënim me burg për veprën penale “mospagesë të dënimit me para”

Më: 3 nëntor 2020 Në ora: 12:50
Foto Ilustrim

Policia e Tetovës e ka arrestuar një person 63-vjeçar, për të vuajtur dënimin me burg, për kryerjen e veprës penale “mospagesë të dënimit me para”.

Ai është arrestuar gjatë ditës së djeshme me urdhër gjyqësor.

“Bëhet fjalë për person i cili ka kryer vepër penale dhe është dënuar me para. Pasi nuk e ka paguar dhe nuk ka pasur mënyra tjera për pagesë të detyruar, dënimi ndryshohet me ditë në burg”, thonë nga SPB Tetovë.

Ai është dërguar në burgun e Tetovës për të vuajtur dënimin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat