Pamje të frikshme nga tërmeti që goditi rajonin e Tetovës

Tetova

Pamje të frikshme nga tërmeti që goditi rajonin e Tetovës

Më: 11 nëntor 2020 Në ora: 12:00
Tetovë

Lëkundjet e tërmetit janë filmuar edhe nga kamerat e sigurisë në një market të fshatit Çollopek të Tetovës.

Nje lekundje e forte e tokes eshte ndjere mengjesi e kesaj te merkure ne rajonin e Gostivarit, me epiqendër Leunova e luginës së Mavrovës.

Tërmeti ndodhi saktë në ora 04:54 minita, me fuqi 5.5 të shkallës Rihter sipas stacioneve gjeologjike ndërkombëtare.

Pra tërmeti kishte si epiqendër fshatin Leunovë, 17 kilometra në jug-perëndim të Gostivarit. Tërmeti kishte thellësinë 10 km.

Tërmeti përpos në Maqedoninë e Veriut është ndjerë edhe në Shqipëri dhe Kosovë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat