Qeveria ndanë 29.5 milionë denarë për bul. “Bllagoja Toska” në Tetovë

Tetova

Qeveria ndanë 29.5 milionë denarë për bul. “Bllagoja Toska” në Tetovë

Më: 25 nëntor 2020 Në ora: 14:58
Foto ilustrim

Qeveria mbrëmë në seancën e saj të 24-të me radhë ka ndarë mjete për realizimin e disa projekteve kapitale e në mesin e tyre ka ndarë mjete edhe për rekonstruktimin e bulevardit “Bllagoja Toska”, në Komunën e Tetovës.

Për realizimin e ketij bulevardi janë ndarë 29.500.000,00 denarë, njoftojnë nga Qeveria.

Me hapjen e bulevardit ” Bllagoja Toska” parashikohet të eliminohet dendja dhe rrëmuja e komunikacionit në Tetovë.Ndërkohë që ky projekt disa herë ishte premtuar nga kryetarja e Komunës së Tetovës, Teuta Arifi.

Nga Qeveria kanë informuar se gjithashtu janë ndarë gjithsej 120.6 milion denarë për projekte kapitale në komuna.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat