Tetova e para fillon vaksinimin masiv në Maqedoninë perëndimore

Tetova

Tetova e para fillon vaksinimin masiv në Maqedoninë perëndimore

Më: 2 maj 2021 Në ora: 21:06
Foto ilustrim

Kryetarja e komunës së Tetovës, Teuta Arifi në një status të profilit të saj zyrtar, facebook bënë të ditur se salla e sportit të shkollës së mjekësisë është gati të filloj me vaksinime.

“Në sallën e sportit të shkollës së mjekësisë, nga e marta (04.05.2021) fillon vaksinimi masiv kundër #covid19 për banorët e Tetovës dhe Pollogut!

Kjo qendër do të ketë kapacitet prej 1500 vaksinimeve në ditë!”, ka shkruar Arifi.

Vaksnimi do të filloj edhe në vendet e tjera.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat