Ngushëllime për zjarrin në Tetovë shpreh edhe ministria e Jashtme e Turqisë

Tetova

Ngushëllime për zjarrin në Tetovë shpreh edhe ministria e Jashtme e Turqisë

Më: 9 shtator 2021 Në ora: 15:34
Foto ilustrim

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Turqisë shpreh ngushëllimet e saj për familjet e të vdekurve dhe uron shërim të shpejtë të lënduarve nga zjarri në spitalin në Tetovë.

Mësuam me keqardhje të thellë për zjarrin që shpërtheu në qendrën Covid-19 brenda Spitalit Shtetëror në Tetovë – Maqedonia e Veriut, ku sipas informacioneve fillestare 10 persona humbën jetën, dhe ka disa të plagosur. Ne shprehim ngushëllimet tona për familjet e të vdekurve dhe Qeverinë e Maqedonisë Veriore, dhe dëshirojmë shërim të shpejtë të plagosurve”, thuhet në deklaratën nga Ministria e Punëve të Jashtme të Republikës së Turqisë.

Gjithsej 14 persona vdiqën nga zjarri i djeshëm në qendrën Kovid në Tetovë.

Në qendrën covid gjatë zjarrit, siç njoftoi Ministria e Shëndetësisë, ishin gjithsej 26 pacientë, 12 të tjerët po trajtohen në spitalin e Tetovës dhe janë jashtë rrezikut.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat