Bilall Kasami publikon borxhin e Komunës së Tetovës

Tetova

Bilall Kasami publikon borxhin e Komunës së Tetovës

Më: 24 nëntor 2021 Në ora: 15:12
Bilall Kasami

Borxhi total i Komunës së Tetovës dhe ndërmarjeve kap vlerën e 24 milion euro

Komuna e Tetovës ka borxhe ne vlere prej 14 milion euro beri te ditur sot kryetari i Komunes Bilall Kasami para keshilltareve.

“Ne anen tjeter ndermarrja komunale ka borxh prej 9.7 milion euro, ndermarrja parkingu ka borxh prej 187 mije euro,

Image
Bilall Kasami publikon borxhin e Komunës së Tetovës

dhe ne total borxhi i komunes se Tetoves bashke me ndermarrjet dhe detyrimet ndaj shkollave është 24 milion e 18 mije euro”, informoi Bilall Kasami.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat