Në Tetovë arrestohen tre indianë për shkak të hyrjes joligjore në RMV

Tetova

Në Tetovë arrestohen tre indianë për shkak të hyrjes joligjore në RMV

Më: 16 dhjetor 2021 Në ora: 13:31
Foto ilustrim

Policia dje në Tetovë ka arrestuar tre shtetas të Indisë, të cilët në Maqedoninë e Veriut kanë hyrë në mënyrë joligjore.

Siç njofton MPB, ata janë kapur në bulevardin “Vidoe Smilevski – Bato”.

“Rreth orës 13:30 në Tetovë, zyrtarët policorë kanë arrestuar P.V (26), B.E (37) dhe T.V (22) nga India, për shkak të hyrjes joligjore në vend. Të tre shtetasit e Indisë janë dërguar në stacionin policor për kalime kufitare ‘Tabanoc'”, informoi zëdhënësi Marjan Josifoski.

Ndaj të tre shtetasve indian, do të ketë procedurë për riatdhesim në shtetin e tyre.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat