SPB Tetovë me aksion kundër tejkalimit të shpejtësisë

Tetova

SPB Tetovë me aksion kundër tejkalimit të shpejtësisë

Më: 21 dhjetor 2021 Në ora: 21:32
Foto ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme njoftuan se sot nga ora 08:00 deri në ora 12:00 në territorin e SPB Tetovë u zbatua aksion kontrollues për dënimin e shoferëve që kanë tejkaluar shpejtësinë.

“Gjithsej janë dënuar 29 shoferë. Prej tyre 10 kanë tejkaluar shpejtësinë në vendbanim dhe 19 jashtë vendbanimit, në autostradë”, sqarojnë nga policia.

Aksionet të këtilla do të ketë edhe gjatë ditëve të ardhshme.

“U bëjmë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat në mënyrë që ta risim sigurinë në komunikacion”, thuhet në njoftimin e policisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat