Amir Elezi është drejtori i ri i Spitalit të Tetovës

Tetova

Amir Elezi është drejtori i ri i Spitalit të Tetovës

Më: 28 dhjetor 2021 Në ora: 09:16
Amir Elezi

Amir Elezi është drejtori i ri i Spitalit Klinik të Tetovës.

Ai në rrjetet sociale, pas marrjes së detyrës, ka shkruar se do të jetë në shërbim të të gjithë qytetarëve.

“Sot, e pranova detyrën e drejtorit të Spitalit Klinik të Tetovës. Në bashkëpunim me ekipin dhe gjithë personelin e spitalit, do të jemi në shërbim të qytetarëve pa dallime dhe me qëllim të vetëm shëndetin e pacientëve”, ka shkruar Elezi.

Ndryshimet në udhëheqësinë e Spitalit të Tetovës, erdhën pas zjarrit tragjik në spitalin modular, nga i cili jetën e humbën 14 persona dhe 12 të tjerë u lënduan.

Theksojmë që hetimet për këtë rast kanë përfunduar, ndërsa siç njoftuan nga Prokuroria, fajtori për zjarrin ka qenë tejnxehja e një kabllo.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat