SPB Tetovë: 12 shoferë janë dënuar për shkak të alkoolit

Tetova

SPB Tetovë: 12 shoferë janë dënuar për shkak të alkoolit

Më: 2 janar 2022 Në ora: 11:15
Foto ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se nga dje nga ora 22:00 deri në ora 03:00 është zbatuar aksion kontrollues nga ana e policisë.

Aksioni ka të bëjë me zbulimin e shoferëve që drejtojnë automjetin në gjendje të dehur dhe në territorin e SPB Tetovë janë gjobitur 12 shoferë.

Ata po ashtu janë përjashtuar nga komunukacioni, ndërsa aksionet e këtilla do të vazhdojnë të zbatohen edhe gjatë ditëve të ardhshme.

“U bëjmë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat në mënyrë që ta risim sigurinë në komunikacion”, thuhet në njoftimin e policisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat