Gjobiten 17 shoferë të dehur në territorin e SPB Tetovë

Tetova

Gjobiten 17 shoferë të dehur në territorin e SPB Tetovë

Më: 23 janar 2022 Në ora: 11:43
Foto ilustrim

Nëpunës policorë të SPB Tetovë mbrëmë nga ora 22:00 deri më ora 04:00 realizuan kontrollim të përforcuar aksional për sanksionimin e shoferëve të cilët drejtojnë automjetet nën ndikimin e alkoolit.

Gjatë këtij kontrolli janë kontrolluar 17 shoferë të cilët kanë drejtuar automjetet nën ndikimin e alkoolit. Të njëjtit menjëherë janë përjashtuar nga trafiku dhe u janë shqiptuar parashkresa adekuate.

Nga policia shtojnë se aksionet e forcuara do të vazhdojnë edhe gjatë ditëve të ardhshme.

“U bëjmë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat në mënyrë që ta risim sigurinë në komunikacion”, thuhet në njoftimin e policisë./

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat