Zjarr në një shtëpi në Tetovë, një pjesë e qytetit mbetet pa energji elektrike

Tetova

Zjarr në një shtëpi në Tetovë, një pjesë e qytetit mbetet pa energji elektrike

Më: 28 janar 2022 Në ora: 20:05
Zjarr në një shtëpi në Tetovë

Një zjarr ka shpërthyer pak pas orës 19:00 në lagjen Koltuk në Tetovë në një shtëpi në rrugën “Vukashin Simovski”.

Duke qenë se kjo lagje ndodhet në fillim të kodrës Baltepe, zjarr i madh shihej nga i gjithë qyteti.

Nga Njësia Territoriale e Zjarrfikësve të Tetovës kanë bërë të ditur se janë duke intervenuar për shuarjen e zjarrit dhe kanë dërguar katër makina zjarrfikëse.

Zjarri i madh është shuar, ndërsa një pjesë e qytetit ka ngelur pa energji elektrike.

Për momentin nuk ka të dhëna të tjera në lidhje me këtë zjarr./

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat