SPB Tetovë: 41 gjoba për tejkalim jo të rregullt

Tetova

SPB Tetovë: 41 gjoba për tejkalim jo të rregullt

Më: 19 shkurt 2022 Në ora: 20:24
Foto ilustrim

Sektori për Punë të Brendshme Tetovë njofton se gjatë ditës së sotme nga ora 10:00 deri në ora 15:00 është zbatuar aksion i përforcuar i policisë.

Nga aksioni janë gjobitur për tejkalim jo të rregullt 41 shoferë, prej të cilëve 22 janë nga Tetova dhe 19 nga Gostivari.

Po ashtu ka pasur edhe 3 lloje të tjera të kundërvajtjeve në Tetovë.

Nga MPB shtojnë se aksionet e forcuara do të vazhdojnë edhe gjatë ditëve të ardhshme.

“U bëjmë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat në mënyrë që ta risim sigurinë në komunikacion”, thuhet në njoftimin e policisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat