Policia në Tetovë arreston një person për vjedhje të rënda

Tetova

Policia në Tetovë arreston një person për vjedhje të rënda

Më: 2 mars 2022 Në ora: 15:49
Foto ilustrim

Policët e SPB- Tetovë sot (2 mars) në orën 12:00, në rrugën “146” në Tetovë, me urdhër të gjykatës kanë arrestuar 29-vjeçarin B.G. nga Tetova i dënuar me gjashtë vjet e gjysmë burg për vepra penale “vjedhje e rëndë”, e dënueshme sipas nenit 236 të Kodit Penal.

Menjëherë pas arestimit ai u dërgua në burgun e Idrizovës në Shkup për të vuajtur dënimin.

Gjysmë ore para kësaj, rreth orës 11:40, me urdhër të gjykatës është ndaluar edhe 30-vjeçari J.S. nga Sllatina e Tetovës.

I dënuar me një vit burg për veprën “dhunë”, të dënueshme sipas neni 386 nga Kodi penal, pas së cilës është transferuar në burgun e Tetovës në Tetovë për vuajtje të dënimit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat